Wystęowanie podczas biegania, podskoków, ćwiczeń fitness.
Kluczowe znaczenia ma budowa, rozumiana jako wzajemne relacje narządów, sprężystość tkanek oraz rodzaj ćwiczenia fizycznego uruchamiającego konkretne partie mięśni.Generalnie każde ćwiczenie, które zwiększa siły napierające na dno miednicy mniejszej (typowy przykład skoki na trampolinie) powoduje zmniejszenie podparcia pod cewką moczową i popuszczenie moczu.Podobnie dzieje się podczas biegania, siły są mniejsze ale dłuższy czas oddziaływania, podnoszenia sztangi (ketli) lub unoszenia jej.
Nawet wykonywanie ćwiczeń na mięśnie brzucha może spowodować wyciek moczu.
Warto zawsze opróżnić pęcherz moczowy przed ćwiczeniami, a jeżeli trwają one dłużej opróżniać go maksymalnie często, zwłaszcza że przyjmuje się dużo płynów podczas treningu.Pojawienie się popuszczenia moczu i coraz częstsze powtarzanie się go niestety rokuje niekorzystnie. Zmusi to albo do redukcji ćwiczeń, ich zaprzestania lub zmiany na mniej intensywne.
Istnieją proste sposoby zabezpieczenia się tylko na czas ćwiczeń – tampony podpierające cewkę moczową o odpowiednim rozmiarze lub odpowiednio dobrany pessar.
Propaguj tę wiedzę – możesz pomóc wielu kobietom…
Służymy telefoniczną konsultacją - nie wahaj się zadzwonić jeśli jest problem, który wymaga wyjaśnienia :)
Nigdy nie ma sytuacji beznadziejnych…
Indywidualne podejście
omówienie każdego przypadku w trakcie anonimowej rozmowy.
Zapraszamy do przedstawienia problemu związanego z nietrzymaniem moczu lub opuszczeniem narządu rodnego. Udzielimy bezpłatnej porady w postępowaniu.
Proponujemy pewne, proste i skuteczne postępowanie w 100% zabezpieczające przed utratą moczu - zanim zdecydujesz się na diagnostykę i leczenie prowadzone przez lekarza…