Menu
Koszyk

Dla Pacjentki

Nietrzymanie moczu u kobiet i obniżenie/wypadanie narządu rodnego

Tutaj znajdziesz liczne publikacje i artykuły poświęcone tematyce nietrzymania moczu u kobiet oraz obniżenia/wypadania narządu rodnego. Sekcja informacyjna została stworzona z myślą o dostarczeniu kompleksowej wiedzy na ten temat. Niezależnie od tego, czy szukasz informacji na temat przyczyn tych schorzeń, sposobów diagnozowania, czy też skutecznych metod leczenia, u nas znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

NTM, WNM - praktyczne wskazówki

Oferujemy nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne wskazówki dotyczące stosowania różnych produktów (tampony podpierające, pessary), które mogą pomóc w łagodzeniu objawów i poprawie jakości życia.

Różne rodzaje NTM i WNM

Dodatkowo, piszemy o różnych przypadkach tych schorzeń, które dotyczą nietrzymania moczu. Dzięki właściwej diagnozie i leczeniu możesz odnaleźć pełną sprawność i komfort życia. Każdy artykuł i publikacja zostały starannie przygotowane przez specjalistów z dziedziny ginekologii i uroginekologii, aby zapewnić Ci rzetelne i wartościowe informacje.

Zapraszamy do czytania. Dowiedz się więcej w temacie nietrzymania moczu i obniżenia narządu rodnego oraz sposobów ich skutecznego leczenia i zarządzania. Jedną z naszych misji to edukacja, wsparcie i poprawa jakości życia kobiet zmagających się z tymi schorzeniami. Propaguj tę wiedzę, możesz pomóc wielu kobietom.

Michał 21 Sep 0 21786
Jakie są przypadki opuszczenia narządu rodnego z punktu widzenia kobiety?Wyobraźmy sobie, że pacjentka odczuwa dyskomfort sromu pod postacią wysuwania się fragmentu tkanek lub nawet całego narządu, co określa w wywiadzie jako coś nieokreślonego. Padają sformułowania: jajko, macica i podobne.Kobieta akcentuje wtedy nieokreślone ..
Michał 03 Oct 0 18422
Zastosowanie tamponu podpierającego Libre Sytuacje, w których zaobserowane może zostać nietrzymanie moczu: Kaszlu Dźwiganiu Podnoszeniu Jeździe na rowerze Bieganiu Fitnessie Wysiłkowe nietrzymanie moczu u kobiet – inne formy Opuszczenie lub wypadanie macicy, pochwy, pęcherz moczowego i odbytnicy; przedniej i /lub tylnej ści..
Michał 08 Oct 0 14128
Ginekologia jest gałęzią medycyny zajmującą się zdrowiem intymnym kobiet, obejmującą diagnostykę, leczenie i profilaktykę chorób narządu rodnego. Problemy takie jak nietrzymanie moczu czy obniżenie narządu rodnego były często traktowane jako tabu, ale obecnie coraz więcej się o nich mówi. Właściwa diagnostyka ginekologiczna oraz leczenie ginekolog..
Michał 04 Oct 0 14045
Nietrzymanie moczu dotyka coraz większej ilości kobiet w każdym wieku. Jest to choroba, która znacząco obniża komfort życia. Kobiety niechętnie o tym mówią, a większość z nich po pojawieniu się pierwszych objaw, udaje się zbyt późno do lekarza! Lub wręcz ukrywa problem…. Pamiętaj, że nieleczone trzymanie moczu pogłębia się, a co dalej? Odc..
Michał 09 Oct 0 13935
Nietrzymanie moczu, znane również jako inkontynencja, jest problemem, który dotyka wiele kobiet, szczególnie w starszym wieku. Jasnym sygnałem problemu jest mokra bielizna lub wkładka. Nietrzymanie moczu najczęściej pojawia się po licznych ciążach, długotrwałej ciężkiej pracy fizycznej, czy przy zwiększonej masie ciała. Warto zaznaczyć, że obniżen..
Michał 06 Oct 0 10845
Nietrzymanie moczu, inaczej zwane inkontynencją, to problem, który dotyka wielu ludzi na całym świecie, zarówno kobiety, ale również i mężczyzn. Choć często kojarzony jest ze starzeniem się, choć może wystąpić w każdym wieku, szczególnie u kobiet po porodzie lub u osób, które wykonują ciężką pracę fizyczną. Przyczyny nietrzymania moczu Niet..
Michał 22 Sep 0 6935
Szybka i skuteczna diagnoza? Chcemy zaproponować proste postępowanie, które pozwoli szybko i skutecznie zdiagnozować czy problem, który się u Ciebie zdarza jest zależny od osłabienia lub zupełnego uszkodzenia systemu podpierającego cewkę moczową.Co może pomóc? Potrzebne będzie do tego pozbycie się uczucia wstydu i dyskomfortu. Często towarzys..
Michał 04 Oct 0 6025
Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka miliony kobiet na całym świecie. Jest to schorzenie, które może znacząco obniżyć jakość życia, wpływając na komfort codziennego funkcjonowania i pewność siebie. Jednym z efektywnych sposobów radzenia sobie z tym problemem są pessary dopochwowe. W tym artykule omówimy, czym są pesary (pessary - obie for..
Michał 20 Sep 0 5725
Obniżenie macicy Poniżej rozrysowany jest prosty schemat opuszczenia narządu rodnego wg zmodyfikowanej skali Badena-Walkera Stopień 1. i 2. może nie dawać objawów lub są one dyskretne - omówiłem je we wcześniejszych postach. Stopień 3. i 4. sprawia już poważne dolegliwości. Oprócz nasilającego codziennego dyskomfortu największy proble..
Michał 07 Oct 0 1054
Jak dobrać odpowiedni rozmiar tamponu podpierającego? Tampon o kształcie zaokrąglonego walca z płaską podstawą, do której przymocowany jest sznurek. Przed użyciem namocz tampon i wyciśnij nadmiar wody. Tampon stanie się miękki. Zaaplikuj płytko, na głębokość 1/3 palca, tak aby sznurek był na zewnątrz.Rozmiary tamponów podpierających ..
Michał 10 Oct 0 1010
Bóle podbrzusza u kobiet mogą mieć różnorodne przyczyny. Oznaczają dolegliwości zlokalizowane w dolnej części brzucha, poniżej linii spojenia łonowego. Na ból podbrzusza najczęściej skarżą się kobiety, gdyż zwykle ma on źródło w narządach rozrodczych. Przyczyny bólu podbrzusza u kobietUstalenie najbardziej prawdopodobnej przyczyny bólu w ..
Michał 22 Sep 0 886
Prosty podział wypadania narządu rodnego. Zapraszamy do lektury poradnika dla kobiet wydanego przez Międzynarodowe Towarzystwo Uroginekologiczne. Zapoznanie się z nim znacznie ułatwi nam wprowadzenie prostego postępowania ułatwiającego pomoc samej sobie. Jest długi, ale warto… Międzynarodowe Towarzystwo Uroginekologiczne. Wypada..
Pozycje 1 do 12 z 30 / Stron: 3